Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu.

 menu
  aktuality  
  fórum  
  kalendár PAV  
 
 preteky
  Šturec  
  Dobšiná  
  Baba  
  Jankov vŕšok  
  Brezno Č.Balog  
  Zvolen  
  Jahodná  
  Ožďany  
  St. Anton (A)  
  Huty  
 
 profily
  G. Andríšeková  
  Jaro Baránek  
  Hubert Bystrický  
  Marián Gróf  
  Jaro Homola  
  Mário Grumich  
  Peter Jureňa  
  Martin Koiš  
  Julo Konček  
  Jaro Krajči  
  Marián Rajnoha  
  Ľubomír Valko  
    
 
 ON-LINE servis
  chceš pretekať?  
  týždeň s ...  
  odpovede  
 
 iné
  inzercia  
  pridaj inzerát  
  naše ikonky  
  redakcia  

 
 
 

  aktuality


verzia pre tlačSLOVAKIA – BABA 2015 - výsledky online 

    SOBOTA 4.7.2015:
    
    1. tréningová jazda
    
    2. tréningová jazda
    
    
    NEDEĽA 5.7.2015:
    
    1. súťažná jazda
    
    2. súťažná jazda
    
    1.+ 2. súťažná jazda spolu
    

 

verzia pre tlačUzávierka prihlášok na Dobšinský kopec 2015 sa blíži 

    Zoznam prihlásených na Dobšinský kopec už v tomto momente hlási takmer päťdesiatku jazdcov zo šiestich európskych krajín, do ukončenia prihlasovania ostáva však už iba posledný týždeň.
    
    Je pravda, že organizátor jediného podujatia zaradeného do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, ktoré sa bude konať aj tohto roku na Slovensku očakáva, že sa zoznam štartujúcich podarí naplniť obdobne ako v minulosti, napriek tomu by sme radi všetkým jazdcom a ich tímom pripomenuli, že prihlasovanie súťažiacich na Dobšinský kopec 2015 končí už nadchádzajúcu nedeľu, čiže 5.7.2015.
     viac...

 

verzia pre tlačSLOVAKIA BABA 2015 – Informácia pre médiá 

    Preteky automobilov do vrchu, rovnako ako aj iné športové podujatia sa bez podpory médií jednoducho nezaobídu. A práve pre zástupcov médií bola na stránke www.slovakia-baba.sk spustená sekcia „press“, v ktorej všetci zainteresovaní nájdu akreditačný formulár, ale aj zásady akreditácie novinárov a ručenie zodpovednosti, práva a povinnosti akreditovaného novinára.
    
    Napriek faktu, že uzávierka akreditácií je až dňa 03.07.2015, odporúčame všetkým novinárom, ktorí majú záujem podujatie SLOVAKIA BABA navštíviť, podrobne si tieto dokumenty preštudovať, vypísať, podpísať a čím skôr zaslať organizátorovi mailom na adresu: mmajlath@gmail.com.
     viac...

 

verzia pre tlačSlovakia – Baba hlási už 88 prihlásených 

    Do štartu podujatia Slovakia – Baba ostávajú dva týždne. Už dnes však zoznam prihlásených obsahuje osemdesiatosem mien z piatich európskych krajín.
    
    Podujatie Slovakia – Baba odštartuje už o dva týždne, prihlasovanie súťažiacich je však spustené iba deväť dní. V priebehu nich sa však zoznam prihlásených začal raketovou rýchlosťou zapĺňať. Stalo sa tak aj z dôvodu, že v rámci deviateho kola slovenského šampionátu privítajú preteky automobilov do vrchu na Pezinskej Babe aj rakúske, či bosnianske majstrovstvá, ale aj český seriál Maverick Rescue Euro Cup, ktorý má samostatné prihlasovanie. Samozrejme, popri už spomínaných šampionátoch nesmieme zabudnúť ani na Majstrovstvá Slovenska historických vozidiel, Slovenský kopcový pohár, či Slovenskú trofej v pretekoch pravidelnosti. Z uvedeného je už v tomto momente jasné, že diváci, ktorí v dňoch 4.-5.júla 2015 zavítajú na podujatie Slovakia – Baba 2015 sa majú na čo tešiť. Prihlasovanie súťažiacich totiž ešte stále nie je uzavreté.
    
    Miro Majláth
    tlačový tajomník Slovakia – Baba 2015

 

verzia pre tlačAUTOPOLA Jankov Vŕšok 2015 - Zvláštne ustanovenia / Supplementary regulations 

    

AUTOPOLA Jankov Vŕšok 2015 - Zvláštne ustanovenia - FIA CEZ, GSMP, MSR a SKP PAV
    

AUTOPOLA Jankov Vŕšok 2015 - Zvláštne ustanovenia - FIA CEZ hist., MSR HA a ST HP
    

AUTOPOLA Jankov Vŕšok 2015 - Supplementary regulations - FIA CEZ, GSMP, MSR a SKP PAV
    

AUTOPOLA Jankov Vŕšok 2015 - Supplementary regulations - FIA CEZ hist., MSR HA a ST HP
    

 

verzia pre tlačÚspešne zvládnutý 7. ročník MORIS CUP Jahodná! 

    Posledný májový víkend patril v tomto roku Pretekom automobilov do vrchu na kopci MORIS CUP Jahodná 2015. Na trati dlhej 4 750 metrov si prvenstvo po dva súťažné dni podelili Švajčiar Tiziano Riva a domáci Tomáš Ondrej.
    
    Auto Klub Košice za spolupráce so spoločnosťou Moris Slovakia s.r.o. pripravili na 29.-31. mája 2015 už siedmy ročník pretekov automobilov do vrchu MORIS CUP Jahodná. Preteky boli aj v tomto roku zaradené do medzinárodných FIA seriálov ako sú FIA Historic Hill Climb Championship a FIA International Hill Climb Cup a zároveň do Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, viac...

 

verzia pre tlačZvláštne ustanovenia PAV SLOVAKIA – BABA 2015  

    Deviate kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu odštartuje po päť ročnej prestávke opäť na Pezinskej Babe. Stane sa tak v dňoch 3. -5.7.2015.
    
    Všetci fanúšikovia motoristického športu na Slovensku dobre vedia, že preteky automobilov do vrchu na Pezinskej Babe patrili v minulosti k najznámejším nielen u nás na Slovensku, ale aj v Európe. Po problémoch s vozovkou, ale hlavne jej podložím, sa však po roku 2010 preteky z Pezinskej Baby vytratili. V tomto roku, po nutných opravách cesty, sa tieto obľúbené preteky opäť vrátili do kalendáru Slovenskej asociácie motoristického športu vďaka organizátorovi, ktorým je STW Motorsport s.r.o.. Ten práve v týchto dňoch vydal Zvláštne ustanovenia podujatia Slovakia – Baba 2015, ale zároveň spustil aj prihlasovanie súťažiacich na všetkým dobre známej internetovej stránke www.prihlaska-sams.sk.
    
    Miro Majláth
    tlačový tajomník PAV Slovakia – Baba 2015
    

 

verzia pre tlačMiki Čambal sa presekvencoval už k štyrom víťazstvám 

    Mojmír Čambal vykročil do tohtoročnej sezóny pravou nohou, alebo lepšie povedané, s novou sekvenčnou prevodovkou. Oplatilo sa, Miki vyhral všetky preteky na ktorých štart sa postavil.
    
    Prvé preteky zaradené do seriálu Slovenský kopcový pohár 2015 absolvoval Miki Čambal spoločne s vozidlom Citroën Saxo VTS v rámci podujatia Oždianske serpentíny v polovici mesiaca máj. Dvoj pretekom v Ožďanoch predchádzala precízna príprava vozidla. „Nič sme nechceli ponechať na náhodu a preto sme sa snažili novú sekvenčnú prevodovku, ktorú nám dodal Jožko Dohnálek, poriadne naladiť, čo sa nakoniec aj podarilo,“ začal s rozprávaním mechanik Mojmíra Čambala, Mikuláš Borovský. „Na pretekoch našťastie všetko fungovalo tak ako malo a Miki sa mohol plne venovať jazde.“ viac...

 

verzia pre tlačMartin Juhás bral v Šternberku tretie miesto 

    V českom Šterberku odštartovalo ôsme kolo slovenských kopcových majstrovstiev. Na štarte nechýbal ani Martin Juhás a jeho biele BMW M3. Výsledkom bolo tretie miesto absolútneho slovenského poradia.
    
    Preteky automobilov do vrchu v Šterberku, ktoré so stodesať ročnou tradíciou patria medzi najstaršie v Európe. Navyše tunajšie preteky v tomto roku oslavovali aj jubilejných tridsaťpäť rokov zaradenia do seriálu majstrovstiev Európy. To všetko znamená dve veci. Po prvé, že na trati sa divákom predstavilo viac ako stopäťdesiat pretekárov z množstva európskych krajín, po druhé, že v rámci európskych pretekov absolvujú všetci prihlásení jazdci v sobotu najskôr dvojicu tréningových jázd a až v nedeľu ich čaká dvojica súťažných, ktorá rozhodne o výsledku. To všetko na sedemtisícosemsto metrov dlhej trati, v spoločnosti najrýchlejších európskych jazdcov. Medzi nimi nechýbal ani Slovák, Martin Juhás a jeho BMW M3. viac...

 

verzia pre tlačJán Miloň strieborný na Ecce Homo Šternberk 

    Súťažiaci v rámci slovenského šampionátu pretekov automobilov do vrchu absolvovali za posledný mesiac štvoricu samostatných podujatí. Niektorým sa darilo viac, iným menej. Medzi tých šťastnejších patril Ján Miloň.
    
    Už týždeň po podujatí Moris Cup Jahodná, ktoré sa konalo v Košiciach, zamierila slovenská kopcová špička na preteky Ecce Homo Šternberk do susednej Českej republiky. Medzi nimi nechýbal ani Ján Miloň, jazdiaci v tohtoročnej sezóne na kopcovom špeciály Škoda Fabia WRC. „Na Jahodnej, kde som získal jedno štvrté a jedno tretie miesto som cítil, že sa mi opäť podarilo posunúť moje hranice. So Škodou Fabia WRC som najazdil zase kopu kilometrov a zdá sa, že viac...

 

všetky správynašu stránku
sponzorujú:autokois.com

www.autokozmetika-sonax.sk

proflex.sk

Castrol Slovensko

Sabelt
PAV videá http://www.mediaracing.sk

http://www.youtube.com/user/strzelba230

http://www.wb-video.at
PAV foto http://www.autosportfoto.sk/galeria
http://www.wysciggorski.pl/

http://www.dobsinskykopec.sk

http://www.jvrsok.sk

http://www.pav.brc.skhttp://www.pavhutyliptov.eu

 

euromontagna.com
vrchy.com
jurena.sk
juko.rs.szm.com
tfusko.szm.sk
gabiracing.sk
sams-asn.sk
dovrchu.cz
koisracing.sk
rallybazar.sk

 koisracing.sk
aktuality | fórum | kalendár PAV | Šturec | Dobšiná | Baba | Jankov vŕšok | Brezno Č.Balog | Zvolen | Jahodná | Ožďany | St. Anton (A) | Huty | G. Andríšeková | Jaro Baránek | Hubert Bystrický | Marián Gróf | Jaro Homola | Mário Grumich | Peter Jureňa | Martin Koiš | Julo Konček | Jaro Krajči | Marián Rajnoha | Ľubomír Valko | | chceš pretekať? | týždeň s ... | odpovede | inzercia | pridaj inzerát | naše ikonky | redakcia

TOPlist
| právna ochrana | powered by php.66 v 2.18 |