Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu.

 menu
  aktuality  
  fórum  
  kalendár PAV  
 
 preteky
  Šturec  
  Dobšiná  
  Baba  
  Jankov vŕšok  
  Brezno Č.Balog  
  Zvolen  
  Jahodná  
  Ožďany  
  St. Anton (A)  
  Huty  
 
 profily
  G. Andríšeková  
  Jaro Baránek  
  Hubert Bystrický  
  Marián Gróf  
  Jaro Homola  
  Mário Grumich  
  Peter Jureňa  
  Martin Koiš  
  Julo Konček  
  Jaro Krajči  
  Marián Rajnoha  
  Ľubomír Valko  
    
 
 ON-LINE servis
  chceš pretekať?  
  týždeň s ...  
  odpovede  
 
 iné
  inzercia  
  pridaj inzerát  
  naše ikonky  
  redakcia  

 
 
 

  aktuality


verzia pre tlačOznam komisie PAV 

     Zhromaždenie disciplíny PAV sa uskutoční 18.10.2014 (sobota) o 10:00 v banketke SLÁVIA,
     Sládkovičova 26, Bojnice.
    
     Program zhromaždenia:
    
     1. zhodnotenie sezóny 2014
    
     2. oboznámenie zo zmenami predpisov pre sezónu 2015
    
     3. kalendár 2015
    
     4. diskusia
    
     5. obed
    
     Peter Ambrúz - predseda športovej komisie PAV
    

 

verzia pre tlačV. Auto Show 2014 - možnosti ubytovania a stravovania 

    Presne o mesiac odštartuje posledné automobilové podujatie tohtoročnej sezóny, ktorým sa už tradične stalo podujatie Auto Show. Keďže ani toto podujatie sa nezaobíde bez ubytovania posádok, mechanikov, či iných členov tímu, Slovakia Ring, kde sa V. Auto Show 2014 bude konať, prichádza s možnosťami ubytovania.
    
    To je možné priamo v areáli jediného slovenského profesionálneho pretekárskeho okruhu, v trojhviezdičkovom zariadení Hotel Ring v Orechovej Potôni. Všetky informácie o tomto zariadení nájdete na web stránke www.hotelring.sk, alebo ubytovanie je možné rezervovať priamo na recepcii na tel. čísle 00421 917 193 643.
     viac...

 

verzia pre tlačSlovenský dvojhlavý drak na pretekoch v Čiernej Hore 

    Na Slovensku už kopcová sezóna síce skončila, niektorí jazdci však svoje štvorkolesové tátoše do dielní ešte neodstavili. Medzi nich patrí aj dvojica jazdcov z Bratislavy.
    
    Peter Ambrúz a Sergej Škarpíšek, dvojica jazdcov reprezentujúca Slovak National Hill Climb Team, zbalila začiatkom minulého týždňa svoje pretekárske vozidlá a vydala sa na približne tisícdvesto kilometrov dlhú cestu na konci ktorej boli preteky pod názvom „Glava Zete 2014“ v Čiernej Hore.
    
    Pre dvojicu Bratislavčanov nebola trať v Glava Zete ničím novým, keďže pretekov v Čiernej Hore sa obaja zúčastnili už po piatykrát. Tunajšia trať má dĺžku takmer sedem kilometrov, je viac...

 

verzia pre tlačJubilejná V. Auto Show 2014, Zvláštne ustanovenia a prihlasovanie 

    Päť rokov v živote človeka je veľmi málo. Päť rokov v živote automobilovej súťaže je, dá sa povedať už dospelý vek. A presne takým dospeláckym sa v tomto roku stáva aj podujatie V. Auto Show 2014.
    
    Po štyroch uskutočnených ročníkoch v rade, už podujatie Auto Show azda netreba nikomu z automobilových fanúšikov nejako zložito predstavovať. Toto jedinečné podujatie, nielen zo strany súťažiacich, ale aj divákov, odštartuje v tomto roku už po piatykrát v rade. Samozrejme, miestom konania bude opäť jediný slovenský profesionálny pretekársky okruh Slovakia Ring, pričom všetkých pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia práve tu čaká záver sezóny. Ten sa uskutoční v dňoch 8. – 9.11.2014 v rámci už tradičnej, v tomto roku však predsa len trochu inej, jubilejnej, V. Auto Show 2014.
     viac...

 

verzia pre tlačPPC Motorsport uzavrel sezónu na Ostrej Lúke 

    Peter Považan a jeho PPC Motorsport nechýbali ani na poslednom „kopci“ tejto sezóny, na Ostrej Lúke, ktorý sa uskutočnil 13.-14. septembra a uzavrel hodnotenie Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu i Slovenského kopcového pohára.
    
    Dve tréningové a dve súťažné jazdy v sobotu a rovnako aj v nedeľu, čakali počas druhého septembrového víkendu na viac než 50 jazdcov na trati z Budče smerom na Ostrú Lúku. Kratšia, ale veľmi pekná trať v príjemnom prostredí, priniesla aj v tomto roku zaujímavé súboje i výsledky, ktoré okorenilo aj upršané počasie. Pretekov sa v rámci pohára zúčastnil aj Peter Považan zastupujúci PPC Motorsport a to na svojom súťažnom vozidle Subaru Impreza. viac...

 

verzia pre tlačÚspešnú sezónu v Autotechna Racing Teame ukončila Ostrá Lúka 

    Jeden z tých kratších, ale zas mimoriadne obľúbených „kopcov“ na trati Budča – Ostrá Lúka, uzavrel uplynulý víkend tohtoročnú sezónu Majstrovstiev Slovenska v Pretekoch áut do vrchu. Na súťaži nechýbali ani Jaro Baránek a Tomáš Mády z Autotechna Racing Teamu.
    
    Upršaný víkend na Ostrej Lúke absolvovalo v dňoch 13.-14. septembra 53 jazdcov, ktorí sa sem prišli rozlúčiť s kopcovou sezónou. V kategórii historických automobilov sa tentokrát zišla štvorica, resp. v nedeľu len trojica jazdcov, ktorá mala stále možnosť zmeniť svoj výsledok v celoročnom hodnotení sezóny. Jaro Baránek sa na svojom Ferrari 308 GT4 Dino pohyboval za chrbtom Jána Liptáka a Františka Kmeťa, za ktorým zaostával len pár sekúnd, dokonca v jednej z nedeľňajších jázd len jednu desatinku sekundy. viac...

 

verzia pre tlačJán Miloň – víťazstvá aj na záver 

    Čo má spoločné Čierny Balog a Ostrá Lúka. Preteky automobilov do vrchu, ale aj Jána Miloňa, ktorý ovládol skupinu A, ale aj triedu A nad dva litre.
    
    Ján Miloň práve v Čiernom Balogu pred štyrmi rokmi v rámci pretekov automobilov do vrchu predstavil svoju novú súťažnú zbraň – Škodu Fabia WRC. „Bolo to práve tu a bola neskutočná víchrica. Pri mojom prvom štarte mi do cesty, na trať spadli dva stromy, navyše neskutočne pršalo. Azda mi vtedy pri predstavení Škody Fabia WC pršalo aj šťastie, keďže od tej doby spolu úspešne bojujeme. Prežili sme spoločne horšie chvíle, postupom času však prišli aj lepšie, ktoré našťastie trvajú až dodnes,“ spomína Ján Miloň na preteky spred štyroch rokov. viac...

 

verzia pre tlačKesko Racing úspešne aj na Ostrej Lúke 

    Rožňavský Kesko Racing Team aj na Ostrej Lúke poriadne zaujal a navyše si domov odviezol aj peknú zbierku pohárov.
    
    Christopher Ondrej, mladý iba sedemnásťročný talentovaný Rožňavčan sa aj v rámci poslednej dvojice pretekov predstavil v spolupráci s vozidlom Opel Adam R2. Nielenže zaujal prítomných divákov dravou jazdou, navyše vyhral všetko čo mohol a veru toho nebolo málo. „Napriek faktu, že trať na Ostrej Lúke som až doposiaľ nepoznal, veľmi sa mi zapáčila a doslova mi sadla. Podarilo sa mi vyhrať po oba dva súťažné dni hodnotenie triedy A do tisícšesťsto, ale aj medzi Juniormi. Moju tohtoročnú sezónu som síce odštartoval až na Dobšinskom kopci, napriek tomu sa mi podarilo vyhrať vo svojej triede všetky preteky, iba viac...

 

verzia pre tlačSlovak National HillClimb Team s dvojicou titulov 

    Ziskom dvojice titulov Majstra Slovenska pretekov automobilov do vrchu ukončil tohtoročnú sezónu Slovak National HillClimb Team.
    
    Bratislavský tím, pod ktorého hlavičkou sa v rámci slovenských majstrovstiev pretekov automobilov do vrchu v tohtoročnej sezóne predstavila trojica jazdcov, má za sebou aj posledné tohtoročné preteky automobilov do vrchu. Tie sa konali na Ostrej Lúke pri Zvolene.
    
    Peter Ambrúz, šéf Slovak National HillClimb Teamu, sa v tomto roku divákom na jednotlivých podujatiach predstavoval v spolupráci s vozidlom Vauxhall Vectra ST. Keďže nielen Vauxhall, ale aj jazdec fungovali počas celej sezóny viac menej bezchybne, titul v triede E1 do dvoch litrov si Peter Ambrúz zabezpečil už niekoľko kôl pred koncom sezóny. Napriek tomu sa aj posledných pretekov na Ostrej Lúke aspoň v sobotu zúčastnil. Výsledkom bolo ďalšie víťazstvo v triede E1 do dvoch litrov. „Podarilo sa mi obhájiť titul, viac...

 

verzia pre tlačJán Lipták vybojoval majstrovský titul v Historikoch 

    Víťazstvom Jozefa Béreša mladšieho, ale aj majstrovským titulom Jána Liptáka medzi historikmi, skončili preteky na Ostrej Lúke pre L Racing Team.
    
    L Racing Team sa na poslednej dvojici pretekov, ktoré sa konali na Ostrej Lúke pri Zvolene, predstavil s trojicou jazdcov. Treba povedať, že preteky dopadli pre tím z Krásnohorského Podhradia perfektne.
    
    Dážď ktorý v posledných dňoch doslova bičoval väčšiu polovicu Slovenska, samozrejme prehovoril aj do vývoja na Ostrej Lúke, čomu zodpovedal aj prvý pohľad na parkovisko pretekárskych strojov. Počas sobotných pretekov, keď sa počasie menilo ako na hojdačke, ústrednou témou medzi pretekármi bola voľba správnych pneumatík. V nedeľu už pretekári a ich mechanici nemuseli nič riešiť, keďže pršalo počas celého dňa a slnko sa pomedzi mraky predralo až v momente vyhlásenia výsledkov. viac...

 

všetky správynašu stránku
sponzorujú:autokois.com

www.autokozmetika-sonax.sk

proflex.sk

Castrol Slovensko

Sabelt
PAV videá http://www.mediaracing.sk

http://www.youtube.com/user/strzelba230

http://www.wb-video.at
PAV foto http://www.autosportfoto.sk/galeria
http://www.rallye.sk/pav

http://www.wysciggorski.pl/

http://www.dobsinskykopec.sk

http://www.jvrsok.sk

http://www.pav.brc.skhttp://www.pavhutyliptov.eu

 

euromontagna.com
vrchy.com
jurena.sk
juko.rs.szm.com
tfusko.szm.sk
gabiracing.sk
sams-asn.sk
dovrchu.cz
koisracing.sk
rallybazar.sk

 koisracing.sk
aktuality | fórum | kalendár PAV | Šturec | Dobšiná | Baba | Jankov vŕšok | Brezno Č.Balog | Zvolen | Jahodná | Ožďany | St. Anton (A) | Huty | G. Andríšeková | Jaro Baránek | Hubert Bystrický | Marián Gróf | Jaro Homola | Mário Grumich | Peter Jureňa | Martin Koiš | Julo Konček | Jaro Krajči | Marián Rajnoha | Ľubomír Valko | | chceš pretekať? | týždeň s ... | odpovede | inzercia | pridaj inzerát | naše ikonky | redakcia

| právna ochrana | powered by php.66 v 2.18 |